Stavba polyfunkčního domu na Papírovém náměstí v centru města byla zahájena

09.01.2013

Stavba polyfunkčního domu na Papírovém náměstí v centru města byla zahájena

K dispozici bude 25 bytů k pronájmu nebo prodeji do vlastnictví a nebytové prostory pro podnikání rezervační smlouvy bude možné sepsat od ledna 2015

V červnu roku 2014 schválil nejvyšší orgán bytového družstva, kterým je v případě SBD Sever shromáždění delegátů, realizaci výstavby polyfunkčního domu na Papírovém náměstí, přesněji na křižovatce ulic Papírová a Široká v dolním centru Liberce.

Vedení družstva koupilo již dříve stavební pozemek se započatou stavbou a hotovou projektovou dokumentaci k tomuto dílu, včetně provedeného inženýringu a stavebního povolení. Na rozdíl od projektu uvažované výstavby v ulici Bažantí, mohla výstavba domu začít prakticky ihned.

Na základě projektové dokumentace a slepého výkazu výměr došlo k vypsání a následnému vyhodnocení výběrového řízení na zhotovitele díla. Vítězem výběrového řízení se stala stavební společnost Regionální stavební s.r.o., se sídlem v Praze 5. Stavební dozor na této výstavbě vykonává Vladimír Hnídek. Obnovená výstavba domu započala v září letošního roku, konec výstavby je plánován na prosinec 2015, kolaudace se předpokládá v lednu 2016.

V objektu se počítá s celkem 25 byty různých velikostí ve 2.-5. N.P. a 4-mi komerčními prostory umístěnými v 1. N.P.

Projektová dokumentace počítá se stavbou s konstrukcí ze železobetonového monolitického skeletu s vyzdívkami z cihelných bloků, nepravidelného půdorysu o rozměrech 43 x 21 m a výšce 17 m. Dům se skládá z 5 N.P. s využitím 1.N.P. pro komerční účely. Byty budou obsluhovány jedním výtahem a schodištěm. Střecha bude z železobetonové desky s atikou s povrchem z folie, obklad fasády 2.-5. N.P. bude z desek CEMBRIT v kombinaci s omítkovým systémem v probarvené omítce zrnitosti 1,5 mm. První N.P. bude mít prosklenou fasádu kombinovanou se zdivem. Tvar fasády je rovný bez možnosti zásahů z důvodu splnění požadavků oddělení památkové péče SML. Barevné provedení bude rovněž dle požadavku oddělení památkové péče SML v tlumených barvách ve 2-3 odstínech.

V 1.N.P. jsou navrženy celkem 4 nebytové prostory o celkové rozloze 482,7 m2. Plochy by mohly být využity jako prodejní, případně pro poskytování služeb. Ve 2.-5. N.P. bude vybudováno celkem 25 bytů, z toho 8 x 1+kk, 10 x 2+kk a  7  x 3+kk. Byty budou vybaveny sanitární technikou v koupelnách a podlahovou krytinou z laminátu, bez vnitřního bytového vybavení. Celková plocha bytů je 1 711,9 m2.

Byty si bude možné koupit do osobního vlastnictví v ceně již od 2,2 mil. Kč nebo pronajmout. K pronájmu budou také nebytové prostory v přízemí domu. Rezervační smlouvy na prodej i pronájem začne Stavební bytové družstvo Sever potvrzovat v lednu 2015.

Zavolejte nám
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login