Dětský den 2015 - ohlédnutí

19.09.2015

Slunečné počasí ozdobilo již třetí ročník Dětského dne SBD Sever a Čs. obce legionářské

Vrcholem programu byla tanková bitva

Patnáct tisíc diváků se přišlo podívat v již tradiční druhou zářijovou sobotu do sportovního areálu v Liberci – Vesci na třetí ročník dětského dne, který pořádala Čs. Obec legionářská a Stavební bytové družstvo Sever.  Vrcholem programu byla tanková bitva, kterou podpořil také Liberecký kraj.

Stejně tak jako v předchozích letech nám přálo počasí a protože avizovaný program byl velmi atraktivní, dalo se očekávat, že stejně jako v loňském roce padne divácký rekord. A skutečně padl, počet návštěvníků se od minule téměř zdvojnásobil.

Podobně jako v předchozích letech byly pro děti připraveny atrakce v podobě skákacích hradů a jiných nafukovaček, trampolín a kolotočů, na které byl vstup zdarma. Zasoutěžit si děti mohly v dětském pětiboji o drobné ceny, připraveny byly také dětské dílničky. Program na pódiu patřil vystoupení zpěvačky Jany Kociánové, která děti spolehlivě roztancovala. Ve třech vystoupeních se představila dětská taneční skupina Takt.

V doprovodném programu se představily složky integrovaného záchranného systému. Vyproštění osoby z havarovaného osobního vozu předvedl divákům Hasičský záchranný sbor, který v další ukázce předvedl také hašení hořícího automobilu. Zástupci Policie České republiky ukázali výcvik služebních psů na scénce zadržení nebezpečného pachatele na útěku služebním psem a předvedli také ukázku vyhledání narkotik v zavazadlech cestujících psem, který zavazadla očichal. Armáda České republiky představila činnost svých záloh. Návštěvníci dětského dne si také mohli zastřílet na střelnici nebo se svést v helikoptéře Robinson.

Vrcholem sobotního odpoledního programu však byla inscenace tankové bitvy z konce druhé světové války, kterou připravila Čs. Obec legionářská libereckého kraje. Touto bitvou jsme si připomněly 70. výročí od skončení druhé světové války, 70. let míru na našem území. Jednalo se o naprosto unikátní ukázku historické vojenské techniky v akci. Proti sobě stála technika sovětské Rudé armády a německého wermachtu.  Pravděpodobně nikdy předtím nebylo k vidění tolik vojenské techniky na jednom místě a ještě k tomu v takové akci. Tanková bitva byla ozvučena a profesionálně moderována, takže všichni diváci věděli, co se právě na „bojišti“ odehrává. Bitva se neodehrávala pouze na zemi, ale také ve vzduchu, protože na oddíly SS a wermacht útočil ze vzduchu legendární ruský stíhací letoun, který několikrát velmi působivě a nízko přeletěl přes bitevní pole. Zájem o bitvu byl tak velký, že najíždějící auta s diváky do areálu způsobila dopravní kolaps až na kruhový objezd ve Vesci. Ti, kdo dorazili později, si tak alespoň mohli veškerou vojenskou techniku prohlédnout úplně zblízka.

Tak rozsáhlá akce by se neuskutečnila bez přispění hlavních pořadatelů akce, kterými byli Čs. Obec legionářská libereckého kraje, zastoupena stovkami svých nadšenců a dobrovolníků, Liberecký kraj, který se podílel na úhradě nákladů spojených s tankovou bitvou a Stavebního bytového družstva Sever, pro které se již třetí ročník Dětského dne ve Vesci stal v tomto roce součástí oslav 50. výročí jeho založení. O produkci Dětského dne se postarala agentura Elset. Mediálním partnerem akce bylo Radio Contact Liberec. Všem uvedeným patří velký dík.

Stejně velký dík patří také více než dvaceti sponzorům akce.

 

Obrazová galerie z dětského dne je zde.

Zavolejte nám
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace
Login